Moje Cortiny

...jak u starýho Forda na dvoře..

Dvě třetiny rodinného vozového parku v roce 2003
Modelka je teprve začátečnice

Cortina tak, jak ji známe dnes: už jen trosky bývalé slávy

Tak tohle byla moje první Cortina. Najel jsem s ní přes 100 000 km, průběžně jsem ji ji udržoval a každý den mne vozila do práce. Nebyla to žádná krasavice, ale věrně sloužila a nikdy mne nenechala ve štychu. Celkem měla najeto (asi) 500 000 km, údajně prodělala GO někdy před 20 lety, asi po těžké bouračce. Protože její údržba se pro mne stala časově neúnosnou a využití bylo minimální, byl jsem nucen ji prodat. Doufám, že nový majitel je s ní stejně spokolen, jako jsem byl já.
Pokud se s ní nestalo nic mimořádného, mohla by jezdit dodnes. Tímto se před ní hluboce klaním.


A tohle je "ta lepší, na neděli" Zakoupena na vrakovišti, dost ošklivá, přestříkaná odpornou barvou, ale nikdy nehavarovaná. Prodělala celkovou opravu karoserie a lehkou přestavbu (motor 1600 HC OHV, pětikvalt, posilovač brzd...). Nejezdí moc často, ale je to svezení.


Doplnění, rok 2014

Jak šel čas, tak v době menší potřeby na dopravu tato Cortina plnila funkci rodinného vozu. Spolehlivě. trpělivě a dobře. Podívala se i do zahraničí, vše bez jediného zaváhání. Trochu se na ní projevilo opotřebení a tak dostala, co potřebovala. V době, kdy na místo rodinného přibližovadla nastoupilo modernější vozidlo, byla přeřazena zpět do role vozu pro potěšení. A tak z ní postupně odstraňuji dodatečné úpravy a vracím jí do původního stavu, který se mi zamlouvá čím dál více.